whatsapp-desktop
  • Anlaşmalı Kurumlar
  • Sağlık Bülteni
  • Yayınlar
  • Kariyer
whatsapp-desktop
Testler hakkındaki kısa notlar sadece testin genel olarak niteliğini açıklamaktadır. Sonuçlarınız hakkındaki kararı, sizin klinik bulgularınıza ve diğer test sonuçlarınıza göre sadece doktorunuz yorumlayabilir.
X

Üretral Akıntı Kültürü

Üretrada (idrar yolları), üretrite yol açan patolojik organizmaları belirlemek için erkekler, erkek çocuklar ve kadınlarda üretral Akıntı Kültürü testi yapılır. Bu test, bel soğukluğu ve klamidya gibi cinsel yolla bulaşan bazı hastalıkları tespit etmeye yardımcı olur. Bu test, sabah idrarı incelenmesinde mikroskobik alan başına en az 10 lökosit içeriği ile desteklenir.
Yorum:
Üretral akıntı testinin sonucu (Gonore) belsoğukluğu ise, sonuç, üreme sistemi (kadının rahim ağzı, rahmi ve fallop tüpleri, erkeklerde ve kadınlarda üretra) cinsel yolla bulaşan bu bakteri ile enfekte olduğunu gösterir. Belirtiler ağrılı idrara çıkma, idrar sıklığında artış, üretradan akıntı, üretra çevresinde kızarıklık ve şişlik ve testislerin şişmesidir. Sonuç Klamidya ise, bu da cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur, penisin ucundan iltihap benzeri akıntıya, testislerde ağrı veya şişmeye neden olur.
Numune: Üretral akıntı
Çalışma Günü: Her gün
Sonuç Zamanı: 3 gün sonra 18:00